Grille gazowe – przebój tego lata!

Są łatwe w obsłudze, mobilne, ekologiczne i podbijają serca miłośników grillowania na całym świecie. Grille gazowe to produkty, dzięki którym odkryjesz, że przyrządzanie ulubionych potraw szybko i bez dymu jest jeszcze większą przyjemnością!

W ofercie sklepu internetowego Granpa znaleźć można kilkanaście gazowych modeli marki Weber – jednego z wiodących producentów najwyższej jakości grillów. Co przemawia za decyzją o zakupie akurat grilla gazowego?

Zdrowie i ekologia
Zdaniem wielu mistrzów grillowania potrawy przyrządzane na gazowym urządzeniu mają wyjątkowy smak, nieco inny od tych przyrządzanych tradycyjnie, na węglu. Wiadomo, że podczas obróbki mięsa na grillu gazowym z potrawy nie wydzielają się węglowodory aromatyczne, co powszechnie uważane jest za bardziej korzystne dla zdrowia. Czy to oznacza, że temu rodzajowi grillowania nie towarzyszy charakterystyczny zapach? Oczywiście nie, zaostrzająca apetyt woń pieczonego mięsa pozostaje nieodłącznym elementem grillowania także na urządzeniu gazowym. Niektóre modele oferowane w internetowym sklepie Granpa posiadają również specjalne szyny aromatyzujące, zatrzymujące skapujący tłuszcz, który dymiąc i skwiercząc nadaje potrawom wędzony smak. Przykładem takiego produktu jest Weber Genesis E-310.

Dla wielu osób niezwykle ważnym aspektem jest przyrządzanie potraw w sposób jak najbardziej ekologiczny. I tu niezastąpiony jest grill gazowy – do jego rozpalenia nie potrzeba węgla, ani innych materiałów łatwopalnych, wystarczy butla propanu lub gazu ziemnego umieszczona na specjalnej półce. Do tego dochodzi brak dymu i powęglowej sadzy, a więc i mniej zanieczyszczone powietrze. Nowoczesna technologia urządzenia gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania urządzenia niemal w każdym miejscu. W niektórych modelach zastosowanie znajduje poza butlą także nabój gazowy, który doskonale sprawdza się np. w modelu Weber Q 1200.

Prostota i łatwość czyszczenia
Każdy kto lubi grillować wie jakim wyzwaniem czasem bywa odpowiednie rozpalenie węgla pod rusztem. Tego problemu nie mają użytkownicy grillów gazowych – ich rozpalenie trwa kilka sekund i możliwe jest w niemal każdych warunkach. Część modeli z oferty Granpy posiada wyjątkowy, stożkowy kształt płyty, który zapewnia stały przepływ gazu od przodu do tyłu, równomiernie rozprowadzając ciepło na ruszcie. Przykładem takiego grilla jest Weber Genesis II E410.

Gazowe urządzenia mają jeszcze jedną przewagę nad tradycyjnymi grillami – ich czyszczenie jest o wiele łatwiejsze. Brak sadzy i innych węglowych zanieczyszczeń, specjalna półka ociekowa (np. w modelu Weber Q3200) z której łatwo pozbyć się tłuszczu oraz brak klasycznego rusztu sprawiają, że czyszczenie sprzętu trwa krótką chwilę, a zaoszczędzony czas można poświęcić np. na przeglądanie wyjątkowych akcesoriów ułatwiających grillowanie.

Letnia wyprzedaż

Obecnie w sklepie internetowym Granpa trwa letnia wyprzedaż niektórych modeli, w tym zyskujących coraz większą popularność, grillów gazowych. Przy zakupie w e-sklepie do każdego zamówienia akcesoria w promocyjnej cenie.

Sprawdź ofertę grillów gazowych w sklepie Granpa.