Wykorzystaj jesień kreatywnie!

Dłuższe wieczory, deszczowe dni, ciepłe swetry, przeziębienia – właśnie z tym kojarzy się jesień. A przecież ta pora roku to również bogactwo kolorów, szeleszczące pod nogami liście czy pachnące lasem grzyby. Spróbuj zmienić swoje podejście i przywitać jesień… kreatywnie.

Wykorzystaj dary natury do zabawy…

Poczuj się znów jak dziecko, rozejrzyj dookoła i zobacz jak wiele piękna ma w sobie złota polska jesień. Przypomnij sobie ile radości sprawiało zbieranie kasztanów i żołędzi a następnie robienie z nich ludzików i zwierzątek. Wybierz się na długi, jesienny spacer, nazbieraj kolorowych liści i skomponuj z nich piękny, jesienny bukiet. Zerwij jarzębinę i nawlecz na nitkę – tak zrobiony i rozwieszony w pokoju łańcuch nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku.

… i ucztowania

Jesień to również czas dostępu do wielu pysznych i zdrowych owoców i warzyw. Własnoręcznie zrobione, domowe ciasto ze śliwkami lub jabłecznik? Zupa z dyni? Zapiekanka z bakłażanem? A może konfitura z pigwy? Jesienne plony otwierają przed nami morze możliwości. W smażenie powideł ze śliwek czy przygotowanie domowego ciasta w jesienne wieczory może zaangażować się przecież cała rodzina. Wspólne gotowanie to świetna okazja do pobycia razem, żartów i długich rozmów.

Nie zapomnij o długich spacerach

Świeże powietrze i trochę ruchu z pewnością pozwoli przegonić smutne myśli. Spacer pomaga wyciszyć się, przemyśleć wiele spraw i … trochę przyjrzeć się wszystkiemu dookoła. Warto też wybrać się do lasu. Nawet jeśli nie jesteś zapalonym grzybiarzem to las jesienią z pewnością Cię zauroczy. Spadające liście, wrzosy, delikatne światło i promienie słońca przebijające przez gałęzie… niezwykłe doznania estetyczne gwarantowane!

Tekst został opublikowany w 1. numerze „Warmth and Style” – Magazynu Pełnego Inspiracji, którego e-wydanie dostępne jest bezpłatnie TUTAJ.