Trzy strony ognia

Wkłady trzyszybowe ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością.

„Trzyszybowce”, bo tak nazywamy je potocznie, niejednego zachwycą maksymalną wizją ognia i oryginalnością. To one dominują w pomieszczeniu. Mogą stanowić „ścianę działową” pomiędzy pokojami, albo znajdować się w miejscu centralnym ściany.
 

Dzielimy je na dwa zasadnicze modele „U” i „C”. Pierwszy z nich charakteryzuje się dwoma bokami dłuższymi oraz jednym krótszym. Litera „C” to odwrotność, czyli dwa boki krótsze i jeden dłuższy. Oczywiście w ofercie znajdziemy też modele o jednakowych szerokościach szyb.

„Trzyszybowce” będą różnicować się przez wzgląd na rodzaj łączenia szyb – gięty, na styk oraz szpros; a także sposób otwierania. Wkłady te, poza modelami dzielonymi szprosem, będą otwierane do góry – tzw. gilotyna. Otwieranie rewizyjne (do czyszczenia) w zależności od producenta będzie otwierane całościowo lub szyba frontowa będzie stała, a boczne ruchome.

Piękno ognia to jego widoczność.

Kominki trzyszybowe to kominki wymagające. Aby cieszyć się trójstronną wizją ognia musimy zadbać o odpowiedni przewód kominowy, a także pogodzić się z ceną tych wkładów. Jakość i precyzja wykonania są niezbędnym elementem takich modeli.

 

więcej na www.timkominki.pl