Bądź eko, pal drewnem!

Z każdej strony zasypują nas informacje o smogu.

Jakby trująca mgła powstała z dnia na dzień, a odpowiedzialny był za nią każdy, kto pali czymś innym niż gaz. Informacje te nie współgrają z naszym doświadczeniem i historią. Od małego pamiętamy jak nasi dziadkowie palili w piecach czy kuchniach drewnem. Nikt wtedy nie mówił o smogu, a jakość powietrza była o wiele lepsza.

 

W czym tkwi problem?

W oszczędnościach. Chcąc zaoszczędzić władano do pieców stare buty, ubrania, plastik. Tnąc koszty kupowano najtańszy węgiel, odpady. Wszystko, co dawało troszkę ciepła, a z portfela nie ubywało. Doprowadzono do sytuacji, w której poruszamy się w trującej mgle.

O kominku słów kilka

Najcenniejszą częścią kominka jest szyba. To przeszklenie sprawia, że możemy podziwiać płomień. Jest też najdelikatniejsza i najdroższa. Każdy miłośnik kominka chce jak najdłużej cieszyć się blaskiem płomieni, tym samym dba oto, aby drewno było suche i liściaste. Mokre polana szybko zabrudzą szybę, a próba palenia śmieciami czy węglem może zakończyć się pęknięciem szyby.

Ogrzewanie drewnem, a jakoś powietrza

Mając na uwadze chęć długoletniego użytkowania paleniska palimy drewnem liściastym, sezonowanym przez okres co najmniej dwóch lat. Nie patrzymy tutaj na względy ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Odpowiednio sezonowane drewno pozwoli nam cieszyć się ciepłem i sporo zaoszczędzić. Coraz popularniejszy system „palenia od góry” sprawia, że z paleniska nie wydobywa się dym.

 

Co tanie, to drogie, a co drogie, to tanie…

Technologia i nasze wymagania idą do przodu. Teraz chcemy posiadać w domu urządzenia nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. Mają nam one służyć latami. Nie inaczej jest w przypadku kominków. I tutaj chcemy czerpać radość z użytkowania wkładu. Płomień ma nie tylko cieszyć nasze oko, ale dawać ciepło. Dzięki nowym technologiom jesteśmy przyjaźni dla środowiska, a zakup opału staje się przyjemnym wydatkiem.

Wybór należy do nas, czy zdecydujemy się na wkład renomowanej firmy, która dba o nasz komfort, czy kupimy najtańsze urządzenie skuszeni ceną.

Bycie ekologicznym to przede wszystkim nasz świadomy wybór.

________________

W naszej ofercie znajdą Państwo wkłady i piece spełniające wymagania dyrektywy Unii Europejskiej Ecodesign. 

więcej na www.timkominki.pl

Zapisz