Do kąta marsz!

Kiedyś do kąta szło się za karę, dziś można iść z przyjemnością.

Trendy ostatnich czasów to kominki narożne, które wypełniają wnętrza naszych pomieszczeń. Podwójne przeszklenie umożliwia nam podziwianie płomieni z dwóch stron. Taki układ pomaga dopełnić wnętrze blaskiem płomieni. Proste bryły, w których najczęściej zamykane są wkłady narożne współgrają z przestrzenią nowoczesnych wnętrz.
 

Kominek narożny, czy kominek w narożu?

Kominkami narożnymi nazywamy potocznie kominki z dwiema szybami. Mogą one być złączone tzw. szyba na styk, przedzielone szprosem, bądź wykonane z jednolitej szyby zagiętej pod odpowiednim kątem. Kominek  w narożu oznacza wkład kominkowy umieszczony w rogu wewnętrznym pomieszczania. Najczęściej występuje z szybą płaską, bądź pryzmatyczną. Umożliwia obserwację płomieni z każdego miejsca w pomieszczeniu.

 

Ze szprosem, czy bez?

Szpros to metalowa lub żeliwna listwa oddzielającą szyby. Dodaje kominkowi ciężkości i wyrazu. Idealnie sprawdza się w masywnych zabudowach, np. cegle. Wkład kominkowy ze szprosem posiada nieruchomą szybę boczną i otwiera się jak klasyczny kominek płaski.

 

Wkłady kominkowe bez szprosu mogą posiadać szybę giętą, bądź szybę na styk. W jednym i drugim przypadku mamy niczym nie zakłóconą pełną wizję ognia. Lekka forma idealnie sprawdza się w prostych, minimalistycznych bryłach.

Poniżej otwieranie wkładów podnoszonych do góry na przykładzie kominków Fondis.

więcej inspiracji na www.timkominki.pl