Nie tylko ekonomicznie, ale i ekologicznie.

Aby kominek był przyjazny dla środowiska, po pierwsze należy palić w nim odpowiednim drewnem. Najlepiej liściastym, sezonowanym co najmniej przez okres dwóch lat, którego wilgotność sięga poniżej 20 %. Po drugie, trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni wkład. Obecnie kominki renomowanych marek zawierają szereg rozwiązań konstrukcyjnych, zapewniających ekonomiczne i ekologiczne spalenia. My chcemy zwrócić uwagę na rozwiązanie użyte we wkładach Fondis.

 

Images catalogue 0211 479

System Zero CO

Przy każdym użyciu, niezależnie od prędkości spalania, wszystkie urządzenia spalające drewno wydzielają blisko sto substancji chemicznych (tlenek węgla (CO), wodorotlenki, związki lotne (COV), wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (HAP) i cząstki stałe).

Francuska firma Fondis inspirując się przemysłem motoryzacyjnym wbudowała wprost w górną część kominka katalizator. Właśnie to urządzenie w połączeniu z mocą kominka “nowej generacji” umożliwia stałą redukcję ilości szkodliwych tlenków węgla i pyłów zawartych w dymie. Przy normalnej prędkości spalania ilość tlenku węgla i pyłów zostaje zmniejszona o 90%, a ilość lotnych cząstek organicznych o 86%, co plasuje urządzenia FONDIS® wyposażone w technologię Zero CO daleko poniżej wymogów europejskich (emisja CO na poziomie 0,12% wg norm austriackich, do tej pory najbardziej restrykcyjnych w Europie).

 

sch__ma_co2_pol

Jak to działa?

W kontakcie z aktywną powierzchnią katalizatora substancje organiczne ulegają utlenieniu w wysokiej temperaturze i oczyszczają się. Przy zapłonie elektryczna grzałka automatycznie nagrzewa katalizator do 200°C, zapewniając w ten sposób jego natychmiastowe i stałe działanie. Zgodnie ze strategią ciągłego przewidywania przyszłych trendów, FONDIS® włączył technologię Zero CO w zakres swych działań. Po raz kolejny firma spełniła wymagania jutra i utrzymała się krok przed konkurencją.

 

Images catalogue 0211 071

Optymalne działanie

Technologia Zero CO działa przy wszystkich prędkościach spalania, a zwłaszcza w krytycznych momentach rozpalania i wypalania wsadu drewna. Proces ma miejsce niezależnie od postępowania użytkownika. Został on zaprojektowany tak, aby uzyskać stałą i efektywną wydajność bez względu na stopień wilgotności i jakość drewna.

Images catalogue 0211 814

1510973_620391921387392_394016652_n

Images catalogue 0211 133

Brillac

 

Więcej na: