Kominek taki jak Ty!

Każdy z nas jest inny. Chociażby jedni rozpoczynają dzień od mocnej, małej czarnej, inni zaś od delikatnego latte lub od gorącej herbaty. Każdy ma swój własny sposób na idealny poranek czy wieczór. Lubimy też różne miejsca, książki, czy muzykę, a nasze upodobania odzwierciedla szczególnie nasze m2. Odwiedzając czyjeś cztery kąty jesteśmy w stanie powiedzieć o nim bardzo wiele np. określić co lubi, co czyta, czego słucha, czy jest minimalistą czy wręcz przeciwnie kocha przepych i bibeloty…
a

morso

A co mówi o nas nasz kominek?

Pierwsze co się nam nasuwa, to rodzinna atmosfera jaką pomaga tworzyć. Blask płomieni towarzyszy wielu uroczystościom, a nawet zwykłym spotkaniom dodaje uroku. Który posiadacz kominka nie cieszy się ze spokojnych wieczorów spęczonych z ukochaną osobą w jego blasku? Jesienny czy zimowy wieczór w towarzystwie dobrej książki też kusi niejednego. Jednak pomimo wspólnego mianownika – jakim jest zamiłowanie do blasku płomieni i chwil spędzonych w ich towarzystwie – każdy będzie miał swój indywidualny pomysł na kominek.

rustyk4

Jedni wybiorą wkład żeliwny, obudowany kamieniem z charakterystyczną drewnianą belką pośrodku. Nieodłącznie będzie się on kojarzył z góralskim domkiem, wakacjami. Będzie stanowił połączenie naturalnych surowców, a także odnosił się do przeszłości.

Interior decor of modern home

blog6

Kamienne obudowy, to nie tylko przeniesienie sielskiej atmosfery do naszego mieszkania. To także pokazanie naszego zamiłowania do natury i trwałości. Obecnie dużą popularnością cieszą kominki całe obudowane w kamieniu czy z elementami kamiennymi – ramą, półką. Możliwości zastosowania kamienia jest wiele od tej klasycznej rustykalnej zabudowy, po dostojny portal charakterystyczny dla klasycznego stylu.

klasyk 1

Dynamika naszego życia sprawia, że cenimy sobie uniwersalności i możliwość zmiany. Tutaj idealnie sprawdzają się obudowy wkładów kominowych wykonane z płyt krzemianowo-wapiennych Varmsen. Poza ich walorami technicznymi warto spojrzeć na ich zalety wizualne. Obudowy wykonane w systemie Varmsen nie zobowiązują nas do ciągłego trwania przy jednym. Klasyczny i prosty kształt kominka sprawia, że dopasujemy do niego wszystko, a on nie zdominuje pomieszczenia, a stanie się jego integralną częścią. Do tego dochodzi możliwość zmiany kolorystyki, która pozwoli się dostosować do panujących trendów.

Images catalogue 0211 049

92272

Chazelles Designe D1000 EPI obudowa URBAN

Obudowy kominkowe to jedno, mnogość kształtów szyb to drugie. Obecnie możemy wybierać pomiędzy prostymi płaskimi szybami, panoramicznymi, pionowymi, narożnymi, trzyszybowymi, półokrągłymi, pryzmatycznymi, czy podwójnym przeszkleniem tzw. vis a vis, można wymieniać i wymieniać różnicując je na dostępne obecnie opcje. Jednak każdy z nas w tym zestawieniu będzie miał swojego własnego faworyta.

image_5

3

Obudowa to jedno, a rodzaj kominka? Modele klasyczne, z płaszczem wodnym, DGP? One tez różnicują posiadaczy kominków, a co z właścicielami kóz? Lista robi się nam coraz dłuższa…

morso23

Ile osób, tyle kominków, a jaki będzie Twój?